‘Biz ölüyoruz dünya izliyor!’

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul  – Bulunduğu hastanenin de çok güvenli olmadığını söyleyen Dr. Abuhatab, aradan geçen iki haftada ailesinden 11 kişiyi kaybetti. 

İsrail’in, önceki gün ambulansları hedef alıdığı saldırılarının ardından Dr. Abuhatab’a ulaşarak, bölgedeki son durumu sorduk. Gazze’de yaşanan vahşetin her geçen gün arttığını belirten Dr. Abuhatab, şöyle devam etti: 

“Bugün kuzenlerimi, eşleri ve çocuklarıyla birlikte kaybettim. Toplamda ailemden 11 kişiyi yitirdim. Hayattayım ama iyi değilim. Biz Gazze’nin kuzeyindeyiz. Kuzeyde olanların durumu güneyde olanlara göre daha iyi. Şifa Hastanesi’ndeki yaralıları bizim güneydeki hastanemize getirerek Refah kapısından Mısır’a göndermeyi planlıyorduk ancak ambulansları Şifa Hastanesi’nin kapısında vurdular. Şifa Hastanesi’nde yüzlerce yaralı var ve cihazlar yakıt olmadığı küçük jeneratörlerle çalışıyor. Acil insani geçit sağlanarak boşaltmak lazım. İnsanlar can güvenliğinin olmadığı bir ortamda bir parça ekmek ve içme suyu elde etme mücadelesi veriyor. Tam anlamıyla felaket yaşanıyor.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x